Wyjeżdżamy na turnus antynikotynowy

Utworzono: 21 marca 2016

W związku z realizacją projektu pn. „Program profilaktyki chorób układu oddechowego związanych z uzależnieniem od nikotyny w powiecie ostródzkim – szansą na ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu” 100 osób zostało zaopiniowanych przez lekarza do udziału w turnusie antynikotynowym. Turnus organizowany był w Hotelu STAR DADAJ w Ramsowie/Barczewo. 100 osób palących, które wzięły udział w badaniach realizowanych w ramach projektu i zostały pozytywnie zaopiniowane przez lekarza do udziału w turnusie wzięło udział w 7 dniowej terapii antynikotynowej.

W dniu 14 marca 2016 r. kolejna grupa osób palących została wysłana na turnus antynikotynowy do Hotelu STAR DADAJ w Ramsowie. Uczestnicy w ramach turnusów mieli zapewnione m.in.: badanie lekarskie na początku i na zakończenie turnusu, stałą opiekę pielęgniarską oraz możliwość korzystania z doraźnej opieki lekarskiej, fachową pomoc psychologiczną w razie potrzeby, codzienne ćwiczenia krążeniowo – oddechowe, inhalacje górnych dróg oddechowych, możliwość korzystania z basenu rehabilitacyjnego, psychoterapię indywidualną, antynikotynową terapię grupową, zakwaterowanie na terenie ośrodka z pełnym węzłem sanitarnym oraz  dojazd na turnus.

Ponadto wszyscy uczestnicy turnusów antynikotynowych otrzymali 12 tygodniową terapię – plastry antynikotynowe, które mają wspomóc walkę z nałogiem.

 Krótki film przedstawiający realizację turnusu antynikotynowego w Ramsowie

FILM Z TURNUSU ANTYNIKOTYNOWEGO W HOTELU STAR DADAJ

« Powrót do strony głównej
Projekt finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa
w ramach Programu PL13 "Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu"