Do działania – konferencja inaugurująca projekt!

Utworzono: 13 lipca 2015

W dniu 29.06.2015 r. w Centrum Konferencyjno – Targowym EXPO ARENA w Ostródzie odbyła się uroczysta konferencja inaugurująca rozpoczęcie projektu pn. „Program profilaktyki chorób układu oddechowego związanych z uzależnieniem od nikotyny w powiecie ostródzkim – szansą na ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu”. Swoją obecnością na konferencji zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu ostródzkiego, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ostródzie, Policji, Straży Pożarnej, organizacji pozarządowych, przedstawiciele szkół z terenu powiatu, środowisk lekarskich oraz pielęgniarki, a także mieszkańcy powiatu. Podczas konferencji prelegenci wygłosili wykłady z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom od nikotyny w tym na temat potencjalnych zagrożeń wynikających z uzależnienia od nikotyny, profilaktyki zapobiegania chorobom układu oddechowego oraz sposobom walki z uzależnieniem od nikotyny. Są to główne zagadnienia na których opiera się realizowany przez Powiat Ostródzki projekt. Podczas konferencji  przybliżone zostały wszystkim obecnym gościom założenia i cele projektu. Szczegółowo omówione zostały również badania jakie mieszkańcy Powiatu Ostródzkiego mogą wykonać bezpłatnie w ramach projektu.

Materiały z konferencji:

1. Prezentacja projektu – Prezentacja o projekcie,
  2. Wykład – Potencjalne zagrożenia chorobowe wynikające z uzależnienia od nikotyny,
  3. Wykład – Profilaktyka chorób układu oddechowego związanych z uzależnieniem od nikotyny,
  4. Wykład – Sposoby walki z uzależnieniem od nikotyny.

« Powrót do strony głównej
Projekt finansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa
w ramach Programu PL13 "Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu"